REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nova Piotrkowskainwestycja
Pokaż inwestycję
Nova Piotrkowska
Łódź, Piotrkowska 303/305
[Dolny Śląsk] Japońska firma z branży automotive ponownie inwestuje w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Japońska firma z branży automotive ponownie inwestuje w Legnicy
TBMECA – spółka joint venture Toyota Boshoku, Denso i Mecaplast wyda 15 mln zł na rozbudowę swo...
Światowy potentat z branży higienicznej zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy potentat z branży higienicznej zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiem
Światowy lider w zakresie higieny, zdrowia i rozwiązań medycznych, szwedzka firma Essity stawia na Polskę. Konsekwentnie zwiększa produkcję w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Oławie pod Wrocławiem, w województwie dolnośląskim. Dzięki stałemu rozwojowi, zwiększa też zatrudnienie.
Kolejne zwolnienia grupowe! Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogranicza produkcję w fabryce w Kwidzynieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne zwolnienia grupowe! Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogranicza produkcję w fabryce w Kwidzynie
Austriacka Grupa Mayr-Melnhof poinformowała o ograniczeniu zakresu strategicznych inwestycji w fabryce MM Kwidzyn w województwie pomorskim. Zarząd spółki zakończył proces konsultacji dotyczących zwolnień grupowych prowadzonych ze związkami zawodowymi. Redukcja zatrudnienia jest następstwem decyzji o zamknięciu jednej z linii produkcyjnych.
Polska fabryka amunicji 40 mm coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Polska fabryka amunicji 40 mm coraz bliżej
W dniu 16 stycznia 2026 roku Niewiadów Polska Grupa Militarna S.A. zawarła umowę inwestycyjną z Forum 119 Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, określającą kluczowe założenia planowanej inwestycji o wartości do 60 mln zł, mającej na celu sfinansowanie uruchomienia w Polsce fabryki produkującej amunicję średniego kalibru 40 mm. Inwestycja realizowana będzie z wykorzystaniem środków pieniężnych udostępnionych przez Inwestora, zgodnie z warunkami określonymi w umowie.
[małopolskie] W Bochni rozpocznie się produkcja japońskich silnikówartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie] W Bochni rozpocznie się produkcja japońskich silników
Japoński koncern MABUCHI MOTOR ogłosił, że w Małopolsce wybuduje swoją fabrykę. W Bochni zainwestuje...
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych
Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
[Polska] Wzrost aktywności najemców pomimo spowolnienia gospodarczegoartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wzrost aktywności najemców pomimo spowolnienia gospodarczego
Brak dużych powierzchni na głównych rynkach może oznaczać wzrost czynszu dla najemców, którym zależy...
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomiczną
Już wiosną tego roku – 22 kwietnia – gastronomiczna oferta Fabryki Norblina powiększy się o kolejne, wyjątkowe smaki. Restauracja Amar Beirut będzie połączeniem libańskiej sztuki kulinarnej i bliskowschodniej kultury i muzyki w nowoczesnym wydaniu. Łącznie zajmie 700 mkw. w jednym ze zrekonstruowanych budynków pofabrycznego kompleksu, w którym goście będą mogli podziwiać z bliska największy eksponat Muzeum Fabryki Norblina – hydrauliczny akumulator wyrównawczy do prasy 520-tonowej.
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!
Król Danii Fryderyk X w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Szczecin, który staje się offshorową stolicą Polski. W towarzystwie swoich ministrów i przedstawicieli duńskich firm wmurował kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki firmy Vestas.
Wielka chińska inwestycja w Wielkopolsce i prawie 1000 miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka chińska inwestycja w Wielkopolsce i prawie 1000 miejsc pracy!
Kolejna chińska inwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. W Koninie rusza jedna z najważniejszych inwestycji przemysłowych ostatnich lat. Zakład należący wcześniej do brytyjskiego koncernu Johnson Matthey został przejęty przez chińską spółkę JS Energy Europe, która planuje przekształcić go w nowoczesną fabrykę komponentów do akumulatorów elektrycznych.
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem gotowa. Ponad 1200 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartej fabryce chemii gospodarczej hiszpańskiej firmy Persan w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. Budowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 94, zaledwie kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia trwała dwa lata. To jedyna fabryka tej firmy w Polsce.
Koleją do fabryki samochodów Volkswagena – od niedzieli nowy przystanek niedaleko Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Koleją do fabryki samochodów Volkswagena – od niedzieli nowy przystanek niedaleko Wrześni
Już od niedzieli 10 grudnia podróżni w Wielkopolsce zyskali dodatkowy przystanek – na linii kolejowej między Jarocinem a Wrześnią pociągi zatrzymają się w Obłaczkowie. Będzie lepszy dostęp do kolei i możliwość dogodnego dojazdu do fabryki samochodów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” ponad 5,1 mln zł.
Mercedes zbuduje na Dolnym Śląsku fabrykę samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes zbuduje na Dolnym Śląsku fabrykę samochodów elektrycznych
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Mercedes-Benz podjął decyzję o budowie w Polsce fabryki samochodów elektrycznych. Wybrał Jawor pod Legnicą. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na 1,3 miliarda euro (ponad 6,1 mld zł). Pracę w niej znajdzie 2500 osób (bezpośrednie miejsca pracy).
[Dolny Śląsk] Podpisanie umowy z Daimlerem (fabryka silników Mercedesa) za kilka dni?artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Podpisanie umowy z Daimlerem (fabryka silników Mercedesa) za kilka dni?
Jak nieoficjalnie dowiedział się Investmap.pl oficjalne podpisanie umowy pomiędzy niemieckim koncern...
Poznań: Perfumiarnia – Garvest zbuduje apartamenty przy zabytkowym parku Wilsona [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Poznań: Perfumiarnia – Garvest zbuduje apartamenty przy zabytkowym parku Wilsona [WIZUALIZACJE]
Poznański deweloper postawi sześć kilkupiętrowych apartamentowców przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śni...
Aglomeracja Wrocławska: Kooperant Toyoty zainwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Kooperant Toyoty zainwestuje pod Wrocławiem
Pod Wrocławiem, w Jelczu-Laskowicach (Łęg), tuż obok fabryki silników japońskiej Toyoty zainwestuje...
[Dolny Śląsk] Jawor: Daimler rezygnuje ze zwolnień podatkowych artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Jawor: Daimler rezygnuje ze zwolnień podatkowych
Niemiecki koncern Daimler, który wybuduje pod Jaworem fabrykę silników Mercedesa, postanowił zrezygn...
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwójartykuł
Pokaż artykuł
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwój
Fabryka Czekolady E.Wedel na warszawskim Kamionku to kompleksowa inwestycja, która łączy w sobie przestrzenie produkcyjno-rozwojowe z zupełnie nową formą interakcji ze światem czekolady. Nowy budynek pełnić będzie nie tylko funkcję edukacyjną i rozrywkową za sprawą powstającego muzeum, ale także umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych firmy i optymalizację wewnętrznych procesów.
Panattoni z finansowaniem na budowę fabryki niemieckiej firmy TRILUX w Świdniku artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem na budowę fabryki niemieckiej firmy TRILUX w Świdniku
Panattoni, najaktywniejszy deweloper powierzchni przemysłowych na świecie, uzyskał finansowanie na realizację fabryki dla firmy TRILUX, globalnego eksperta oświetleniowego, specjalizującego się w ekologicznych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach B2B. Kredytu w wysokości 18 300 000 euro udzielił Alior Bank.
REKLAMA